| Niko0o29 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un telefon si nu stiu pe care sa il aleg laughing
Ce ziceti de Sony experia e? E un delefon bun? Merita sa il cumpar?
Sau Nokia Lumia 520?
Parere va rog puppy dog eyes
Funda!

Răspuns Câştigător
| dantomescu78 a răspuns:

Salut,

Eu iti recomand Lumia 520 dar te sfatuiesc ca mai intai sa arunci o privire aici: http://bit.ly/1aSqlZv peste parerile celor care l-au cumparat deja.

Te vor ajuta sa te decizi!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......ita-sa-il/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

[8:55:30 PM] ℓaяιѕa♥: http://www.emag.ro/compare/93
Cumpara-le tu dar:
- Nokia e prost ca are windows si o sa mearga prost dupa un anumit timp
-Sony e prost la baterie, ecran, procesor
A avut matusa mea Sony xperia E si am umblat pe el. Sincer e urat. Ti se incarca netu greu pe el.
Am umblat si pe un Nokia si mergea destul de prost. Daca iti schimbi telefoanele la 1 an alegi dintre ele, dar daca vrei unu de durata, parerea mea e sa alegi altul.

| Yamaha123 a răspuns:

Experia is a best

| Niko0o29 explică (pentru Yamaha123):

Daca tu zici...
Dar eu vreau pareri despre cele doua telefoane adica cu ce e mai bun unul fata de celalalt big grin

| Yamaha123 a răspuns (pentru Niko0o29):

Simplu experia este mai bun si atat!

| danny_5176 a răspuns:

Pai aici tine de ceea ce vrei tu...
Xperia E are android, deci mai multe aplicatii, jocuri, etc. insa Lumnia 520 are un ecran mai bun, este mai performant si se va misca mai bine.
Te sfatuiesc ca daca ai posibilitatea, sa alegi altceva decat astea doua. Incearca ceva mai nou.
Bafta!

| Niko0o29 explică (pentru danny_5176):

Pai nu stiu dc mi s-a pus pata pe acestea. si dintre ele nu stiu care, vreau unul din ele nu altele happy
Oricum, multumesc pentru raspuns

| Ceryo a răspuns:

Da o cautare pe google sa vezi diferentele in loc sa stai sa astepti niste raspunsuri oricum xperia e mai bun

| Tuguxinna a răspuns:

Http://www.emag.ro/compare/93
Vezi aici ce iti convine si ce nu la fiecare.
Mie nu imi place nici unul, deoarece:
-Nokia are windows si o sa mearga dupa un timp prost.
-Sony: e slab la baterie, culori proaste, xperia e parca nu are dual core, rezolutiile mici.
A avut matusa mea xperia E si nu e prea grozav. Iar lumia se misca greu dupa un timp. Parerea mea: uita'te la un alt telefon. Doar daca iti permiti altul dupa 1 an sau chiar mai putin :))). Parerea mea.

| Tuguxinna a răspuns:

Http://www.emag.ro/compare/93
Cumpara-le tu dar:
- Nokia e prost ca are windows si o sa mearga prost dupa un anumit timp
-Sony e prost la baterie, ecran, procesor
A avut matusa mea Sony xperia E si am umblat pe el. Sincer e urat. Ti se incarca netu greu pe el.
Am umblat si pe un Nokia si mergea destul de prost. Daca iti schimbi telefoanele la 1 an alegi dintre ele, dar daca vrei unu de durata, parerea mea e sa alegi altul.