| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar Allview V1 Viper de 16gb cine are acest telefon imi spune si mie care este memoria interna si memoria telefonului, daca se poate si cu print screen cu atat ma bine as vrea sa vad mai clar(nu trebuie neaparat), dau funda!

5 răspunsuri:
| BoneShiver a răspuns:

Allview V1 Viper are memoria interna de 16Gb. Din acesti 16 Gb, scade sistemul de operare Android, care ocupa si el in jur de 3-5Gb (maaxim).

Un lucru e sigiur: Ai cel putin 10Gb pe care ii poti folosi pe jocuri / documente / poze s.a.

| madalindra a răspuns (pentru BoneShiver):

Ma intereseaza exact cat este memoria interna si memoria telefonului adica cei 10gb cu sunt impartiti?

| BoneShiver a răspuns (pentru madalindra):

Pai ce vrei tu sa zici cu "cum sunt impartiti". Frate memorie libera, GOALA propriu zis. Nu este ca la pc-uri, unde (desi nu este foarte important) memoria goala se imparte in partitii. (gen C, D E s.a)

| iepurascufundita a răspuns:

Procesor: Cortex A7 Quad Core @ 1300 MHz
Memorie RAM: 1 GB
Memorie Stocare: 8 GB
Camera Principala: 8 Mp
Camera Secundara: 2 Mp

| BoneShiver a răspuns (pentru iepurascufundita):

Tu acum ai descris Allview V1 viper de 8Gb nu cel de 16 happy