| VLaDuTz02 a întrebat:

As vrea sa-mi cumpar un telefon nou. Am un Samasung Galaxy Grand Prime si vreau sa il schimb. Ce imi recomandati, Samsung Galaxy A3 2016 sau Samsung Galaxy S4?

Răspuns Câştigător
| VladTheRedGuyYT a răspuns:

Chiar daca A3 2016 are DUAL-SIM si cartela de memorie pana la 128gb eu iti recomand sa cumperi S4! Comparatie :
A3:
4.7" (720x1280 pixels)
13MP (1080p)
1.5GB RAM (Snapdragon 410)
2300mAh (Li-Ion)
S4:
5.0" (1080x1920 pixels)
13MP (1080p)
2GB RAM (Exynos 5410 Octa)
2600mAh (Li-Ion)
Deci S4 este de 2x mai bun decat A3 2016!

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung I9506 Galaxy S4 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......v0w8ef.php

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi alte detalii ( despre Samsung Galaxy S4 ) în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......-ce-funda/

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Samsung S4.

| VladTheRedGuyYT a răspuns (pentru Salontanul):

Daca, cauti Samsung I9500 Galaxy S4 este mai bun decat A3 2016!

| Salontanul a răspuns (pentru VladTheRedGuyYT):

Ai dreptate! Am gresit eu uitandu-ma la altceva.

| Pool77 a răspuns:

Nu-ti lua S4.
Asta e cand esti "destept" si te uiti doar la specificatii happy

| AKARA0 a răspuns:

S4 Este mai bun, clar frate.
Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean), ubgradabil la v5.0.1 (Lollipop)
Chipset Exynos 5410 Octa
CPU Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
GPU PowerVR SGX544MP3

Iar A3 are o parca de quad core care sacadeaza in fiecare joc.

| Alexxxxxxx a răspuns:

Samsung Galaxy S4

| Brieezer a răspuns:

Samsung Galaxy S4 este mai bun din punct de vedere al specificatiilor tehnice si face parte din seria "S".