| Bogdan549 a întrebat:

As vrea sa-mi schimb telefonul. Nu stiu care s-ar merita mai mult. Un Samsung A3, Nokia Lumia 640, Nokia Lumia 1020 sau un Allview Viper S.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Allview Viper S pare ok din punct de vedere al specificatiilor, dar daca vrei o firma mai de calitate iti recomand Lumia 1020 daca vrei niste specificatii monstru ( camera 41 mp ) sau Samsung A3, daca vrei ceva nou si nu te pasioneoaza asa mult pozele, sau nu te intereseaza de rezolutia cam mica a ecranului. Cum ziceam, Allview e undeva la mijloc, dar na nu e firma.Totusi eu l-as lua.

| Bogdan549 explică (pentru Ineys):

@Ineys daca ar fi sa recomanzi un telefon cu android cam de acelasi pret ca Allview Viper S ce ai recomanda?

| Ineys a răspuns (pentru Bogdan549):

Asus zenphone 2, cu 3-4 milioane mai scump, dar net superior: 2 GB ram, rezolutie full HD, camera 13 mpx, memorie interna 32 gb, card pana la 64 gb, dual-sim baterie 3000 mAh ( cu 500 mai mult decat Allview ) si + fata de toate astea, e ASUS care pana la urma. sa fim sinceri, mai multa incredere ai in Asus decat in Allview.
A si ecranu ala de 5.5 inch acum depinde de tine daca e prea mare.