| FataDeCiocolata a întrebat:

As vrea SA stiu daca Nokia Lumia 520, are preinstalat Magazin Google Play?! Este aici, el, va rog sa-mi spuneti daca stiti! http://www.emag.ro/......DZFCXBBBM/

Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

Nu, telefoanele cu Android au magazinul Google Play. Lumia 520 este un telefon cu Windows -> are Windows Store (care e mai sarac in aplicatii comparativ cu Google Play)

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google Play = aplicație preinstalata a telefoanelor care ruleaza DOAR PE ANDROID.
La Nokia ai altceva, Windows Store ( are mai puține aplicații față de Android, dar nu e chiar așa de expus ).