| vladimir74 a întrebat:

As vrea sfatul vostru pentru achizitia unui telefon dual sim care sa functioneze cu o cartela Orange de pe care vorbesc mult minim 2-3 ore/zi si una cartela RDS folosita pentru net (Facebook, messenger). Pot functiona simultan? Stiu ca nu sunt toate dual sim dar ma gandeam la autonomie. Astept parerea voastra. Telefon mobil Allview A4 All, Telefon mobil Samsung S5302 Galaxy Pocket Duos, Dual Sim, Telefon mobil LG E400 Optimus L3, Telefon mobil Samsung S5360 Galaxy Y. Multumesc

7 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Poti face asta doar cu un Allview mai scump gen p5 quad, p6 quad(modelele noi). Din cate stiu pot functiona cartelele simultan. Dar daca ar fi sa iti iei un telefon d-asta scump, mai bine iti iei 2 mai ieftine happy.

| vladimir74 explică (pentru TheTimeKiller):

Asa ma gandisem si eu pana la urma... Atunci vreau unul sa mearga 3g si autonomie mare... Pareri?

| vladimir74 explică (pentru vladimir74):

Asa ma gandisem si eu pana la urma... Atunci vreau unul sa mearga 3g si autonomie mare... sau Samsung S6102 Galaxy Y Duos Dual Sim Black. Pareri?

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Eu zic sa iti iei LG Optimus L5 II dual.Este destul de ieftin(700 lei) in comparatie cu performante.

Răspuns utilizator avertizat
| Ionutpopescu10 a răspuns:

Nupot functiona simultan, cand vrei sa schimbi pe alta comuti tu, dar de exemplu daca esti pe rds si esti pe net poti primi apeluri pe Orange, doar cand trebuie sa suni trebuie sa comutiwinking

| vladimir74 explică (pentru Ionutpopescu10):

Da pe rds vreau sa folosesc doar net-ul. Ma interesa daca sunt pe net sa pot fi sunata. Recomandari pentru telefoane?