| MariaXDD a întrebat:

Astazi am sters ecranul telefonului cu un servetel umed si mi-a intrat spuma din servetel sub folia de sticla. Se vede ca o bula de aer. Cum o fac sa dispara? ( fara chiestii gen: "pune-ti alta folie) Se poate crapa?

2 răspunsuri:
| wolfves a răspuns:

Sfat : sterge-l doar cu servetele speciale pentru ochelari/ecrane. Si daca o faci cu servetele umede, nu strange servetelul foarte tare ca sa nu faca spuma.
Legat de bula de aer, chiar nu stiu, poate o dezlipesti putin ca sa stergi acolo (daca e in margine).

| serban57 a răspuns:

Pune pe un betisor de urechi putin ulei de bucătărie, si apasă usor zona in care e acea bulă, dupa care stergi uleiul in plus.