| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi, în telefon a intrat puțină apă.
Acum, îmi apare foarte des meniul pentru transfer USB, de parcă aș introduce cablul pentru transfer.
Telefonul nu are mufă MicroUSB, astfel că ar putea fi o altă problemă.
Cum aș putea opri chestia asta asta să tot apară?
Să merg la Service?

Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Popiuc_Lucia_1971 a răspuns:

Du-l la reparat ori e stricat happy

| VirusS97 a răspuns:

Asta s-ar pute să nu fie neapărat de la apă. L-ai scăpat pe jos/trăntit.etc? Merge usb'ul? Îţi recomand să mergi la un service să vezi ce e de făcut... dacă merge sau nu etc. Dacă trebuie schimbat caută mai întăi pe net piesa respectivă apoi vezi cam cât cere şi cum...să nu iei vreo ţeapă happy

| Raydar a răspuns:

Deci,am avut si eu o problema asemanatoare, ce rebuie sa faci e:
1Scoate bateria
2Cauta o periuta de dinti veche
3Fa rost de alcool sau spirt sau parfum
Pune alcool pe periuta(sau daca ai curaj, poti turna o picatura sau 2 in slotul usb ) si curata bine slotul usb...il lasi sa se usuce si ar trebui sa scapi de probleme. daca nu merge de prima data, mai poti incerca inca odata, daca nu, du-l la un service

| LTAA a răspuns (pentru Raydar):

Citești bine?
Am spus că telefonul NU are mufă MicroUSB!

| Raydar a răspuns (pentru LTAA):

Trebuie sa ai o mufa usb..nu neaparat micro usb. daca nu unde incarci, sau daca telefonul e antic, vezi ca ai in spatele telefonului o chestie rotunda...curata acolo