| YoFlappy1234 a întrebat:

Astazi m-a sunat un numar ciudat, care cred ca mi-a dat doar un BEEP si a inchis. Nu era un numar obisnuit. Numarul este: 0041742773607. L-am apelat inapoi cu numar privat. A raspuns si el apela parca pe cineva. Ce se intampla? Stie cineva?

Răspuns Câştigător
| fallendoves a răspuns:

Si mie mi se intampla.Din cate mi-a spus o persoana, sunt niste scam-uri si nu trebuie sa le raspunzi sau sa suni inapoi.Nu stiu de unde fac rost de numere, dar de obicei apelatorii sunt din Africa.Eu te sfatuiesc sa ignori apelurile, sa nu suni inapoi sau sa le raspunzi, fiindca iti va lua o mare parte din creditul de pe telefon.

| YoFlappy1234 explică (pentru fallendoves):

Iti multumesc ca m-ai avertizat. Tu primesti funda happy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai raspunde la apeluri necunoscute si in nici un caz nu suna inapoi!
Sunt copilasii care se joaca cu telefonul, daca sunt din Romania, sau sunt ciudati care au furat telefoane si acum suna fara sens, ca sa induca in eroare, daca telefonul este urmarit.

| GigiCelMaiPeste a răspuns:

E nr din elvetia, daca raspunzi iti ia cost suplimentar

| Gal_Tapalaga_Alexandra_1987 a răspuns:

Pe mine m-a sunat azi la 9.30 nr 41742773606 dar nu il pot apela inapoi