| Username543 a întrebat:

Atunci cand telefonul meu este inactiv, bateria se consuma cam 44%...cum fac ca bateria sa dureze mai mult? Tin sa mentionez ca nu il las la incarcat peste noapte...dar cum telefonul meu este inactiv bateria este utilizata 44 %? Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| Salluty a răspuns:

Iti trebuie alt acumulator... nu costa mult unul, asta evarza.deci nu vina ta, tu te comporti bine cu telefonul.
Si daca tot ai intrebat uite un articol intersant si util despre cum prelungesti durata de viata a bateriei.:
http://www.giz.ro/......ete-16215/

1 răspuns:
| raikidd a răspuns:

Exista n motive, ce telefon ai, ce rom are, daca e custom rom ce setari are?