| lalalatex a întrebat:

Aveti careva replica de la iphone 5 1.1, cea cu wifi ecran capacitiv? as dori sa-mi iau si eu una, dar nu sunt sigura (daca asa avea bani mi-as lua originalul) sau mai este replica de la iphone 4s cu wifi? diferente intre ele? opinii?

1 răspuns:
| valentino52 a răspuns:

Sau mai bine nu iti iei tu replica si iti iei un original second hand! un 3gs se vinde si cu 450 500 lei, un iphone 4 cu gevey sim cu vreo 850-900 lei, iphone 4 neverlocked cu 1000, iphone 4s cu gevey sim 1200-1300, iphone 4s neverlocked cu 1400-1500, iphone 5 cu gevey sim 1950 si iphone 5 neverlocked cu 2400-2500 lei. Asta daca le cumperi la negru in stare de functionare foarte buna si doar versiunile de 16 GB. Deci decat sa iei o replica care nu face NIMIC din ce face originalul si te asigur ca vei regreta (uita-te si tu cati si-au luat replici si sunt nemultumiti), mai bine optezi pentru un 3gs care inca e foarte bun. Sau mai strangi niste bani si iti iei un iphone 4. Nu cred ca e asa mult 800 lei pentru un telefon chiar performant. O replica nu face nimic, e frustrant sa o folosesti, ce sa mai zic sa intrii pe internet sau sa joci jocuri. Nu se merita investitia doar ca sa "para" ca ai iphone pentru ca oricum se vede de la o posta care e replica daca te uiti o secunda la meniu un posesor de iphone vede imediat diferentele.