| didi2597 a întrebat:

Aveti idee cum as putea sa imi iau contactele dintr-un telefon cu sim normal ( Nokia 6300 ) si sa le pun intr-un telefon cu microsim ( Nokia lumia 610 )?

1 răspuns:
| MrVlad10 a răspuns:

Cu o cartela de tranzitie sim normala : o bagi in 6300 si salvezi contactele pe ea, apoi o tai cu cu cutter ( asa am fucat si eu xD ) in forma cartelei normale, ai grija sa nu afectezi partea metalica (cipul), apoi o bagi in lumia si salvezi contactele in telefon... apoi bagi cartele ta normala si gata..Salut! Funda?