| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee de ce senzorul de proximitate mi-e activ tot timpul chiar si cand stau pe Youtube sau pur si simplu umblu pe el? Se inchide ecranul daca ma apropii de el, nu e normal si inainte nu facea asa

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Încearcă o revenire la setările din fabrică

| RoCkKiD a răspuns:

Daca ai Samsung, verifica ce setari i-ai facut la functiile alea lor de Face nu stiu cum. De la S4 in sus au bagat destul de multe si daca sunt setate aiurea senzorii aia isi fac treaba chiar daca tu nu intelegi de ce se aprinde/stinge.

| ziftode a răspuns:

I-ai dat (macar) restart la telefon?
eventual da-i power off de tot si apoi reporneste-l (eventual, daca poti, dupa power off, scoate bateria)
daca nu, atunci solutia lui sierra1
faza e ca tu ai o problema software, intr-un telefon, nimic nu face nimic fara software din spate (adica, mai exact, senzorul ala nu poate sa iti inchida ecranul, e un program care sta si "vede" ce vede senzorul si ala decide daca sa iti inchida ecranul sau nu)

daca nici reset nu merge, atunci resoftare
daca nici atunci, atunci service!