| FPSFan a întrebat:

Azi am scapat pe jos telefonul, un J5 2017 si cum nu aveam folie, s-a spart display-ul destul de tare si acum trebuie sa-l schimb.Nu e nicio problema cu touchscreen-ul.
Stie cineva unde pot gasi un display de J5 2017 Black, la cel mai mic pret? Adica cat de ieftin posibil.
Dau funda! Numai sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu gasesti asa ceva stai linistit.

| FPSFan explică (pentru CristiDinBucuresti):

S-a rezolvat nu cu displayul sau touch-ul era problema, ci doar cu geamul care trebuie schimbat.
Am gasit deja un geam la 30 de lei.Nu am de gand a bag mai mult in mizeria de telefon...nu merita.
Mai e si transportul.Deci ajung la vreo 50 de lei.
Cu instalarea geamului nu stiu inca ce sa fac... poate stiti voi unde m-as scoate mai ieftin cu instalarea.

| gelu1970 a răspuns:

Un display original pentru telefonul tău costă 70 €.
Apoi calculează montajul.
Dacă nu pui original o să iți meargă touch ca...
Baftă.
Eu aș cumpăra altceva.
Altă marcă.
Telefon nou, și nu castana aceasta.