| Mario1994 a întrebat:

Azi mi-am scapat telefonul jos, nu tare. Cand ma aplecam jos, mi-a cazut telefonul din buzunar. Dar telefonul are folie de sticla pusa pe el, observ ca sunt niste cateva linii mici, e sparta folia sau e spart ecranul?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ecranul e spart, si acele linii treptat se vor extinde si vor afecta functionarea corecta a ecranului, trebuie schimbat displayul.

| Mario1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e spart ecranul. M-am uitat. Folia de sticla e sparta, putin.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mario1994):

Atunci ai avut noroc, ai scapat ieftin cum se spune.

| Mario1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De data asta da. Am desfăcut puțin folia și nu e spart ecranul. :d

Bula
| Bula a răspuns:

Fara folie de protectie ti s-ar fi spart ecranul.
Folia protectoare are rolul de a prelua socurile de lovire si de a feri ecranul.
Foliile cele mai bune sunt cele de sticla, chiar daca sunt putin mai scumpe, dar si cele de plastic fac mai mult decat nimic.

O husa buna insa preia si socurile produse la cazatura sau alte loviri.

| Jora_Alexandruemilian_1990 a răspuns:

Uita-te la telefon orizontal la un nivel cu ochiul, si dupa vei vedea daca e spart sau nu.