| Laura1009 a întrebat:

Azi mi-am scapat telefonul. O tasta de volum s-a indoit iar cealalta a intrat foarte tare in telefon iar acum nu o mai pot scoate. Credeti ca se mai poate repara? Imi puteti spune daca cumva stiti si cat costa? Daca e foarte scumpa reparatia, merita sa il repar (am un Samsung a5 2017) sau sa imi mai strang bani pentru telefonul pe care mi-l doresc si sa ma descurc cum pot cu telefonul acesta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

150 lei maxim te costa pentru a schimba ambele taste defecte.

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

Atat o zis la Cluj la varul meu 150 ca numai mergea tasta volum down

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cel mai sigur ar fi să mergi la o clinică gsm iar acolo să le zici că ai vrea să știi cât ar costa reparația telefonului.
În funcție de ce îți zic ei decizi dacă e convenabil să îl repari sau nu.