| Carasin a întrebat:

Ba, deci am o întrebare.
Am Xiaomi redmi 8 de ce a început să se încălzească și să se descarce așa repede, adică cum îl folosesc eu îmi tine o zi și 2 ore dar înainte acum 4 zile îmi ținea ușor 2 zile și nu se încălzea. Care e treaba cu batteru saveril? Ca cu el mi se ia mai repede bateria și nu e chiar așa ușor să-l încarc, că sunt 5000 mah.

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

E normal datorita imbatranirii bateriei si solicitarilor destul de intenste facute de anumite aplicatii si jocuri.

| Carasin explică (pentru antimulte):

Nu e nici o vechime îl am de 2 luni...

| Alexandru390 a răspuns:

Depinde de cum îl folosești sau ce jocuri sunt utilizate pe acesta. Dacă ai jocuri precum asphalt 9 sau pubg și au graficele destul de mari e cam normal dar treaba cu descărcarea n-am înțeles-o. Eventual o soluție sigură ar fi să îți resetezi telefonul din fabrica. Asta sigur o să-l repare dar te-aș sfătui să salvezi toată galeria pe un card Sd sau să le încarci în cloud și să salvezi datele jocurilor care reușești înainte să-l resetezi.
Sper că te va ajuta!

| Carasin explică (pentru Alexandru390):

Jocurile:brawl stars car parking tiktok insta flight pilot Roblox si minecraft