| Anonimat2001 a întrebat:

Bai fratilor sa ma ajute cineva. Am un iphone de generatia a 2 a si am uitat codul pin. Am incercat sa-l resetez fortat din butoane si cand se deschide se deschide tot blocat... De ce? Precizez ca are doar Apple ID si un Gmail nu are iCloud... Nu merge deblocat nici prin resetare fortata? Mari chinezarii mai sunt si iphone-urile astea.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Daca ai uitat codul pin nu merge prin resetarea telefonului, ci doar prin resoftare, trebuie dus sa il resofteze, dar posibil sa pierzi tot ce aveai in memoria telefonului, mesaje numere de telefon din agendă etc, de ce nu ai notat undeva pinul parola telefonului? Mai incearca cu anul de nastere al tau al rudelor, sau numele tau sau al prietenei, poate cine stie vei reușii sa l deblochezi, si odata deblocat schimba i parola si scriet eu undeva sa o sti ca bulești telefonul.

| Anonimat2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sincer telefonul a fost resetat recent si am pus pin-ul ala in graba, l-am retinut vreo 4 zile dupa l-am uitat. Cu siguranta voi pierde tot pentru ca nu aveam backup nici pe cloud nici pe drive. Nu stiu daca imi voie aduce aminte deoarece nu era un pin prea easy. Ai idee cam cat costa sa-l resoftez? Sau daca cumva ar mai fii in garantie se incadreaza asa ceva pentru garantie? Desi nu cred ca mai are garantie ca are ceva timp telefonul.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anonimat2001):

Multumesc pentru fundă, c am 150-200 lei te va costa resoftarea sunt sumpe mai ales la iphone, esti din Bucuresti? Mergi in pasaj la bucur obor si acolo il resofteaza baietii ăia.

| Anonimat2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am rezolvat-o frate mersi, nu-s chiar din Bucuresti da fac cam 20 de min pana in Bucuresti.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anonimat2001):

Cum ai rezolvat o? Si i ti multumesc pentru fundă

| Anonimat2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Resoftare, alta metoda nu aveam

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chinezarii? Ele sunt bune doar pentru cei care isi amintesc codul PIN.

| Anonimat2001 explică (pentru darrio2007):

Aha si daca-l uit s-a dus totul pe apa zambetei? Nu pot da reset fortat cum e pe Samsung? iPhone e tot chinezarie amice laughing Made in USA dar asamblate prin China... Intr-adevar un raspuns de folos, multumesc draga utilizatorule