| Alinutcelcurios a întrebat:

Hai sa COMPARAM 2 FLAGSHIPURI deci dintre Nokia 9 pureview vs Nokia 8.3 care e mai șmecher? Și logic caruia ii durează baterie mai mult? laughing) Logic că nu vreau sa mi-l schimb pe al meu din prez (adică are cea mai mare baterie și cea mai de lunga durata baterie așa scrie pe nokia.com ) dar dintre astea 2 ms interesează plz crying)) big grin big grin big grin

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

La Nokia 9 Pureview bateria dureaza putin. Si nu neaparat ca e mai proasta, dar are cinci camere, care consuma de cinci ori mai mult curent decat la Nokia 8.3.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Alinutcelcurios):

Nu, de fapt OLED-ul consuma mai putin cand ai tema dark. Spre deosebire de LCD care nu face diferenta.

Răspuns utilizator avertizat