| deyaaaa a întrebat:

Buma,am un Orange nivo nou si l-am pus la incarcat cam 11 ore,stiti voi faza aia cu formatarea,dar am auzit ca nu e nevoie,e adevarat? daca da poate sa pateasca telefonul ceva rau ca l-am tinut atatea ore la incarcat? fundda, va rog raspuns urgent

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se mai formateaza bateriile la telefoanele aparute in ultimii 3-4 ani.Nu are nimic daca l-ai tinut atat. Data viitoare il tii in jur de 2 ore.

| LIN2010 a răspuns:

Nu este nici o problema daca refomatezi acumulatorul telefonului(desi nu mai este necesar)tine-l la incarcat pana apare masajul ca este gata incarcat, daca accidental uiti de el la incarcat, nu este o tragedie, nu se intampla mai nimic deoarece telefoanele noi protejeaza acumulatorul.Respecte

| ionutvas a răspuns:

De incarcare este nevoie trebuie sal tii 12 nu 11 ore in priza

| deyaaaa explică (pentru ionutvas):

Da stiu l-am tinut dupa ce am pus intrebarea inca vreo 4 ore si l-am scos, dar nu era 100% si acum se descarca foarte repede, e din vina mea? pot sa repar cumva asta?

| ionutvas a răspuns:

Pai poti sa cumperi alt acumulator sau sau daca e vina lor poti sa-i dai in judecata si cum e legea sa-r putea sa te faci cu 100 telefoane doar ca sa nu ii dai in judecata

| CeltiCraiN2 a răspuns:

Nu are nimic, dar este necesar sa-l tii la incarcat atat cand trebuie, mie imi vine mesaj si imi spune sa scot incarcatorul din priza pentru a economisi energie.