| knowTHEproblem a întrebat:

Bun... Deci am un telefon " LG T-385b " luat cu puncte de pe abonament de la Vodafone. Astazi mi-am cumparat o cartela sim Cosmote, am bagat-o in telefon si am introdus codul pin. Imi apare "Pin code accepted" dupa care apare "SIM blocat; Apasati un numar pentru apel de urgenta". Ce as putea face sa imi mearga cartela Cosmote? Nu am bani sa iau alt telefon.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Trebe sa eliberezi telefonul sa mearga pe alt operator. La un magazin de reparatii mobile ti-l face incepand de la 50 de lei pana la 100 lei.

| knowTHEproblem explică (pentru mgtow):

Adica sa il duc sa il decodeze?

| Fundeanu_Felix_1994 a răspuns (pentru knowTHEproblem):

Da happy

| knowTHEproblem explică (pentru Fundeanu_Felix_1994):

Multumesc mult ^_^

| mgtow a răspuns (pentru knowTHEproblem):

Da.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vorbi asa cu bai pentru ca ma deranjeaza.

| mgtow a răspuns:

Ai ceva privat sa imi zici?

| mgtow a răspuns:

Lasa ca nu te doare mana sa ma adaugi la prieteni si sa trimiti mesaj privat.