| devoleenabosss a întrebat:

Bun..Deci voiam să vă întreb ceva. De o saptamana mi am luat Iphone 11 si ieri mi-a ajuns o husa originală de la Apple dar eu voiam să mi mai iau o husa după mobilfox însă am auzit atât păreri pro cat si păreri contra despre site și chiar nu stiu ce sa fac..Imi plac husele după mobilfox pentru ca sunt colorate și pline de viața Dar vreau si sa fie bune adica sa protejeze telefonul având în vedere că sunt scumpe. Imi puteti da o parere despre acest site și despre huse?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O husa se poate considera buna, daca protejeaza telefonul chiar in caz de cadere pe piatra sau beton, de la 0-4m inaltime. Asta inseamna ca:
- in timpul caderii de la cel mult 0.5m (scapare din mana), capacul invelitor trebuie sa se inchida, protejand ecranul.
- husa trebuie sa fie captusita, incat sa amortizeze orice lovitura, din orice directie, chiar daca cade pe un colt de piatra

Eu am o asemenea husa FACUTA dupa un model original pentru iPhone. Ca si originalul (sau poate chiar mai bine) satisface criteriile de mai sus.

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu zic ca toate husele sunt la fel, restul e marketing. Ai grija doar sa acopere marginile.
Eu mi-am luat de pe itelmobile

| NotNamed a răspuns:

E o husa, nu un electrocasnic ca sa.ti iei teapa. Cumpara.l

| Sofy3162 a răspuns:

Eu am husa de la ei si este foarte buna

| alex08msk a răspuns:

Poti incerca husele personalizate de la www.sdiva.ro