| Bubibubibubu a întrebat:

Bună.A comandat cineva de pe Apple.com în România? Telefoanele pot fi folosite în România sau sunt codate?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Daca sunt luate de la producator nu-s codate dar nici nu vad de ce ai plati taxa de prost, adica transportul + vama in funcție de unde ii livrat, cand poti sa-l comanzi de la orice Apple shop de aici. In cel mai fericit caz o sa fie disponibil putin mai repede acolo daca il vrei pe asta nou.

| Bubibubibubu explică (pentru RoCkKiD):

Ideea e ca acolo costa 800 de dolari, în România e mult mai mult

| RoCkKiD a răspuns (pentru Bubibubibubu):

Daca il livrează din America cu transport + vama iese poate nai mult decât ar fi aici.