| DonotPositive a întrebat:

Bună.
Aș dori să vă întreb cum schimb titularul contractului la romtelecom.
Titularul până acum era bunicul meu, care a decedat de ceva timp și aș vrea să știu cum putem reînoii contractul, astfel tatăl meu să fie titular.
Mulțumesc, dacă n-ați înțeles ceva da-ți reply.

Răspuns Câştigător
| TelekomRO a răspuns:

Pentru schimbare de titular in cazul mentionat, este necesar ca tatal dumneavoastra sa mearga in cel mai apropiat magazin Romtelecom, având cartea de identitate a dumnealui si o copie dupa certificatul de deces al bunicului.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tatal tau va incheia un nou contract.
Daca Romtelecom accepta se poate incheia si un act aditional la vechiul contract, prin care este inlocuit titularul, respectiv bunicul cu tatal tau.

| Gh3oK1ll3r a răspuns:

Salut,
Singura solutie este sa-i suni pe cei de la Romtelecom, deoarece doar ei stiu cum sta treaba.

| DonotPositive explică:

Mulțumesc, s-a rezolvat.