| imelenama a întrebat:

A luat cineva un telefon in rate fara a fi client Orange? Doresc sa achizitionez telefonul acesta https://www.orange.ro/......l-sim-blue fara a face un abonament sau sa migrez cartela din Telekom in Orange cu abonamentul cel mai mic si sa platesc acea rata a telefonului pe luna.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, nu poti sa iei nimic in rate, daca nu faci contract.
Ori platesti telefonul integral, ori il cumperi in rate intrand in contract. Din pacate, nu sunt rate foarte mici pentru telefoanele de ultima generatie, fiindca aparatul este scump si nu ai cum sa-l platesti altfel.
Transferul numarului se face usor de la o firma la alta, daca mergi la Orange si ceri asta.