| anonim_4396 a întrebat:

Buna aș vrea sa imi iau pe viitor poate un Microsoft Lumia 640 XL LTE ca am auzit ca folosește cel mai bun sistem de operare + ca rezista la șocuri!
Vrea sa știu daca pot sa pun o poza pe care sa o vad atunci cand nu-l folosesc sau atunci cand il deblochez?
Mi se pare un pic cam ciudat cu toate patratelele alea imprastiate care ma cam dezorienteaza, dar poate e din cauza ca nu am avut ocazia sa-l folosesc pana acuma!?
Daca e cineva de aici care folosește windows phone sa ma lamureasca și pe mine daca merita, deoarece pana la ora actuala nu am folosit decat android varianta lolipop, avand in vedere e urmarit de viruși!
Mulțumesc frumos de ajutor!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este bun Microsoft dar eu raman la parerea mea ca tot Android este mai bun.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Buna eu am Microsoft lumia 535 si merge foarte bine... poza poti pune doar cand e ecranul blocat, cand il deblochezi nu pentru ca apare direct meniul(asa e la Microsoft cred)...nici eu nu eram invatata la inceput dar acum nu mai am nici o treaba si nici nu am avut probleme pana acum cu el, raista la socuri dar nu chiar sa il arunci pe jos laughing sunt foarte multuminta de el si merita. happy

| Ssssmokin a răspuns:

Salut,
Eu am un lumia 625 si zic ca merita un telefon cu Windows.
Nu iti trebuie antivirus( atata timp cat nu intri pe pagini extraterestre) si folosesti aplicatile din store.
Sunt telefoane de Office ca sa zic asa si ai unele posibilitati care te pot ajuta la munca/scoala, spre exemplu office lens, office, onenote + ca ai onedrive unde pozele si videoclipurile ti se salvează automat( 15gb stocare)
Eu sunt foarte multumit de el. Nici eu nu am mai avut telefon cu WP pana acum l, dar m-am obisnuit repede cu el.
Si da poti sa iti pui imagine de blocare, fundal(dar se va vedea poza "tăiată" pe patratele si + poti schimba culorile meniului si altele.