| adina2345 a întrebat:

Acum cateva luni mi am scapat telefonul in vasul de wc, in apa mai pe scurt si nu mai merge, bineinteles. L am tinut in orez 2 sapt si s-a deschis, se si aude cand primesc mesaje dar nu merge touchscreen-ul. Am o prietena care a patit la fel si are acelasi model de telefon(Samsung) si ei in prezent ii merge telefonul. Credeti ca se va intampla si la mine la fel sau sa il duc la reparatii sau sa imi cumpar altul?

7 răspunsuri:
| Mejdej a răspuns:

Cel mai probabil a facut un scurt, daca nu era rezistent la apa du-te fuga cu el in service si vezi ce zic, probabil iti vor schimba placa de baza cu tot cu touchscreen si aici tu decizi daca merita sa-l repari sau sa iti cumperi altul. Succes

| adina2345 explică (pentru Mejdej):

Oricum imi cumparam altul dar aveam date importante in el, poze, amintiri. Nu le mai pot recupera nu? sau da? Cum?

| Mejdej a răspuns (pentru adina2345):

Le aveai salvate in memoria telefonului sau pe card de memorie?

| adina2345 explică (pentru Mejdej):

Nu aveam card de memorie

| KanezuY a răspuns:

Ce faceai cu telefonul la wc?

| Mejdej a răspuns (pentru adina2345):

Nasol... daca aveai card de memorie pute-ai sa le recuperezi usor cu un program pe Pc. Dar daca nu aveai si erau in memoria telefonului nu cred ca mai le poti recupera

| adina2345 explică (pentru KanezuY):

Era in buzunarul blugilor