| Cristina_Denissa_2000 a întrebat:

Acum ceva timp mi s-a spart display-ul si l-am trimis la garantie, unde acolo mi l-au adus spart si au spus că nu mai am ce sa ii faca. Iar eu am gasit sa il repar în oraș. Dacă îl repar, există posibilitatea să mai am in telefon pozele si videoclipurile chiar dacă A fost telefonul la garantie la service?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Display-ul nu are legatura cu memoria interna sau externa a telefonului. Are de suferit doar afisarea informatiei si control telefon prin touch. Daca dispozitivul nu are alte probleme, datele din acesta nu au de suferit. Cei de la service nu aveau motiv sa umble in telefon.
Prin urmare, tind sa cred ca ceea ce e stocat ramane salvat.

| Cristina_Denissa_2000 explică (pentru dannyel86):

Am incercat sa ma conectez prin cablu pe laptop si imi apare 0 items în telefon. Cred ca au dat resetare la telefon

| gelu1970 a răspuns:

Daca ti-au resetat telefonul se pot recupera parte din poze si video ce ai avut. Ce nu inteleg cum de nu vor sa-ti schimbe un display. ca nu il acopera garantia ok, insa sa iti spuna ca nu pot sa ti-l repare mi se pare incompetenta. in plus l-au resetat?
mare e prostia in Romania.

| kar1GaNNN a răspuns:

Normal ca vei mai avea pe el tot ce ai avut si inainte.
Nu are legatura display-ul cu softul dispozitivului.