| VGC a întrebat:

Am abonamet delfin la Orange si vreau sa imi cumpar un telefon care nu este recomandat pentru abonametul delfin.Intrebarea e daca platesc pretul standard a telefonului sau daca imi prelungesc abonamentul delfin 2 ani imi da vreo reducere?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Dacă scrii şi denumirea telefonului îl căutăm în Orange online şi vedem dacă există vreo ofertă.

Totuşi, e posibil să NU se mai afle între ofertele online actuale, dar să-l mai găseşti la un Orange Shop ( depinde de stocul pe care-l au, dacă nu s-a epuizat )...

Deci e posibil să obţi o reducere pentru prelungire contract, depinde la ce magazin mergi.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Incearca sa afli daca poti beneficia de programul de fidelizare Orange Thank You din contul tau online. Daca nu te-ai inregistrat inca in aplicatie o poti face aici https://www.orange.ro/myaccount/.
Pretul unui terminal achizitionat prin acest program se calculeaza tinand cont de modelul ales, perioada cu care doresti sa prelungesti colaborarea cu noi, tipul de abonament pe care il ai si numarul de puncte Orange Thank You folosite la achizitie.
O zi buna,
Orange Helpers