| Ale3002 a întrebat:

Buna, am achiziționat un iPhone 12 (nou bineînțeles) acum 2 zile. Însă am o problema cartela nu mi se poate activa. ( am activat-o ieri si a mers câteva ore si după mi-a apărut din nou * nu exista cartela SIM in telefon* ) m-a poate ajuta cineva? Și pe lângă asta este normal sa mi se audă si difuzorul de sus când ascult Muzica sau stau pe orice aplicație sa se audă si cel de sus? … e pentru prima oara când am iPhone si nu prea știu cum sta treaba cu el. M-a poate ajuta cineva? ????????❤️

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Și pe lângă asta este normal sa mi se audă si difuzorul de sus când ascult Muzica sau stau pe orice aplicație sa se audă si cel de sus?"

Vad ca la tine totul se rezumă la SUS, acolo de unde priviți voi posesorii de Android. În ochii unui posesor de iPhone eu sunt sărac, având telefon cu Android. Iar pentru fițe și fițoși există o linie specială. Se numește suport Apple sau magazin ca istyle. Iar daca nu funcționează cartela, atunci nu ai cum o înlocuiești pe TPU. Trebuie mers la reprezentanță.

Asa ca mâine ridică-te SUS din pat și mergi la istyle sa te învețe sistemul de operare IOS.

| Ale3002 explică (pentru anonim_4396):

Dadada, * am avut o problema folosind mereu cuvântul SUS* PTR ca nu îmi venea cum sa m-a exprim?‍♀️ Greșeala meaa, mulțumesc mult oricum ❤️❤️❤️

| Ale3002 explică (pentru anonim_4396):

Și da nu m-a pot numi nici eu bogata sau superioară doar pentru ca mi am achiziționat iPhone d asta, am stat și eu cu un Samsung vreo 2 ani. întrebarea mea a fost pentru ca nu știu cum funcționează modelele astea mai noi?‍♀️

| literallythesamebruh a răspuns:

Probabil este o problemă cu cartela și cu modul în care ai așezat-o in telefon. Iar la partea cu difuzorul, este normal sa se audă și celălalt deoarece iPhone 12 este un telefon cu difuzoare stereo.

| Ale3002 explică (pentru literallythesamebruh):

Mulțumesccccc ❤️❤️❤️