| AlinaaRaluca a întrebat:

Am achizitionat un Samsung j5 2016 si nu stiu daca este rezistent la apa... vreau sa fac poze sub apa dar ma tem ca o sa se strice. Il pot folosi sub apa sau trebuie sa fac/cumpar o husa speciala?

2 răspunsuri:
| blackwolf906 a răspuns:

Daca vrei sa faci poze cu el sub apa ar fi bine sa ii cumperi o husa speciala deoarece telefonul nu e conceput sa fie rezistent la apa. Atata timp cat telefonul nu e unibody( adica nu ai acces la baterie si restul pieselor decat la un service specializat) nu recomand sa fie bagat in apa. Sper ca te-am ajutat ✌