| Valentina_Ionela_1992 a întrebat:

Am aun telefon la care nu imi merg datele mobile. Daca il duc sa mi l repare, mi o face pe loc?

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Esti sigura ca ai setarile bune. Poti suna la relatii cu clientii si te vor ajuta daca nu te descurci.
Nu merge la orice telefon setarile alea automate pe care le primesti prin sms. La unele telefoane trebuie sa le setezi manual.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil nu sunt bune setarile.
Duci la o caserie a furnizorului de telefonie, probabil vor rezolva problema pe loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă are funcție cu date mobile, sigur se repara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e la garantie nu, dureaza 2-3 saptamani depinde la ce firma e, daca nu e pe garantie ti-l face pe loc

| Iunix a răspuns:

Telefonu e le Android? Şu eu am pățit asta. Trebuie să dezactivezi datele mobile, îl închizi de tot ( nu restart, ci închudere totală ) şi după îl porneşti din nou. Dacă nu merge, activezi datele mobile şi îl închizj din nou reletând procedura. Ca să-mi dau seama dacă asta e problema trebuie să-mi răspunzi la o întrebare : atunci când activezi datele mobile îți apare semnul ăla de 4G sau 3G, h, sau ceva în partea de sus a ecranului, lângă simbolu de semnal?

| Valentina_Ionela_1992 explică (pentru Iunix):

3G imi apare mai mereu si cand nu sunt activate

| Alexandruuu88 a răspuns:

Buna,si eu am pățit asa...si mi s-a zis ca daca nu ai mega nu ti se pornesc, probabil ca in cazul tau nu e la fel.Depinde ..mai bine ii zici ca e urgent

| Valentina_Ionela_1992 explică (pentru Alexandruuu88):

Eu am abomament, dar doar la telefonul asta nu imi merge la celalalt merge

| Danielaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Cred ca trebuie sa trimiti un mesaj pentru activarea datelor mobile, am avut si eu cândva.

| jamaika a răspuns:

Depinde de mobilul pe care il ai. De regula problema este foarte simpla si nu ai nevoie decat de setarile aferente. Poti sa iti suni operatorul si sa ii ceri setarile pentru modelul tau de mobil.
Daca nu e asta problema, poti sa mergi cu el la un service, sansele sa ti-l repare pe loc sunt minime.