| BlondyeStefy a întrebat:

Buna am auzit de acele telefoane copie cum sunt? Time bateria merita sa imi cumpar? Informatii va rog:*

Răspuns Câştigător
| MoRtal190 a răspuns:

Nu merita, fiind de proasta calitate emit multe radiatii, poti simti asta cand vorbesti la telefon, ti se incing urechile, bateria tine relativ bine, dar mai prost ca originalul, dar depinde de producator. pentru ca sunt dual sim nu e neaparat mai bine, iar piesele sunt ff slabe. Dar e alegerea ta.

9 răspunsuri:
| Casper003 a răspuns:

Pai sunt mai putin performante ca originalul, de ex. procesor mai mic, asta inseamna ca unele s'ar misca mai naspa, in rest nu prea mai stiu doar ca sunt mai ieftine, mai documenteaza-te, dar in principiu au o performanta mai scazuta.

| boy19boy a răspuns:

Cum adica "copie" fake?

| Andr3y007 a răspuns:

Eu unul zic ca nu merita

| skinhead99 a răspuns:

Adica "Replici"! Nu..nu merita sa-ti cumperi un telefon replica..de exemplu I-Phone sau alte cacaturi. Mai bine iti iei un Samsung Galaxy Google sau altceva mai ieftin..deoarece replicile sunt varza! Nu ai nici-o aplicatie dupa un telefon normal pe o replica. Nu se merita sa iti cumperi. In + se strica foarte repede!

| iulyan_9096 a răspuns:

Depinde de modelul telefonului, de obicei nu sunt foarte bune.

| BlondyeStefy explică:

Am un Samsung Galaxy Chat si doar vroiam unu asa de curiosa dar vad ca nu merita sa imi cumpar unu...

| ArekkusuKage a răspuns:

Ai mare grije! in special la Nokia si MAI nou la Samsung sunt asa de apropiat telefoanele... si arata la fel uni le vand la pretul originalului dar de fapt sunt copi si sincer sunt foarte proaste doar 3/20 copi sunt bune la Nokia iti poti da seama daca este original folosind *#0000# iar daca da o eroare sau ceva tot de genul asta inseamna ca e replica! ai mare grije si eu era sa o patesc! nu merita sa le cumper oricum diferenta intre ele si model sunt de vreo 50-100 lei Ai grije la anunturi in cazul in care vrei sa cumperi telefoane seconhand cea ce iti recomand! ai grije sa nu scrie 1:1 replica sau copi (fake) sunt uni oameni care le vand ca atare, ca si copie iar daca vrei sa repari o copie, nu ai sanse, se folosesc piese speciale... pentru copi si mai ales replicile cu touchscreen sunt cele mai proaste ai grije! succes si in cazul in care ti-ai luat telefon sa imi lasi si mie comentariu te rog cu ce telefon ti-ai luat succes si sper ca raspunsul meu sa te ajute sa iei o decizie bunawinking

| aly1alyca a răspuns:

Nu merita

| Gavriliu_Alin-Adrian_1990 a răspuns:

Nu, deloc.