| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Am avut si eu azi o problema cu un telefon Allview Soul X5 Style! Azi am intrat din masina putin pe Instagram, avand baterie 18%, am facut o poza doar si m-a atentionat ca am baterie 5%, apoi am postat repede poza si hop top, s-a inchis!
Am incercat sa-l deschid iar pentru a stinge netul sa nu ramana aprins si a inceput sa apara pe ecran cu fundal negru si scris colorat, ceva de genul cu "universal test" nu stiu ce ca nu am retinut, apoi mi-a aratat mai jos o imagine cu dungi colorate ca la televizoarele alea vechi care nu prindeau un canal si a inceput si sa tiuie ca la ROAlert! laughing
Nu am patit niciodata asta cu el! Am incercat sa ii dau restart iar, am reusit intr-un final! Apoi s-a inchis, avand 1% baterie si am incercat sa-l deschid iar sa vad daca mai are ceva, a mers normal! Acum l-am incarcat.
Nu stiu ce s-a intamplat, de la ce poate sa fie treaba asta? o simpla eroare? sau pentru ca trebuia incarcat?
Nu am avut nici incarcatorul cu mine azi sad
E comandat de pe eMAG in 2019!
Ce poate sa fie? ms!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Camera este una din marile consumatoare de energie, din telefon.
Cand ai pornit-o, a scazut tensiuea bateriei la limita de avarie, semnalizand pe ecran si salvand continutul memoriei de lucru.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Important e că acum merge bine, nu? Sau poate e un semn că e timpul pentru un altul?

| Andreea_Deea_1999_quMo a răspuns (pentru sierra1):

Eu iti sugerezi sa cumperi altul. Daca sa cumperi o alta baterie, nu va tine mult, crede-ma ca vorbesc din experienta.