| Winners10 a întrebat:

Buna. Am avut si eu o problema cu cartela la telfon si acum am rezolvat, numai ca acum, nu stiu de ce in timp ce vorbrsc la telefon si in acelasi timp ma suna altcineva nu imi mai apare. Si nici dupa ce inchid nu primesc mesaj ca am fost sunat sau ceva.

Respectivului ii spune ca sunt angajat in alta convorbire. Atat

Ma puteti ajuta sa rezolv aceasta problema? Chiar am mare nevoie de aceasta optiune.

Mentionez ca am un Samsung Galaxy A50

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De regula, daca te suna telefonul in timp ce vorbesti cu altcineva, in casca /difuzor se aud beep-uri de semnalizare, DAR mai slab decat convorbirea purtata. Daca nu esti atent, atunci doar la terminarea convorbirii vei vedea ca te-a "sunat" cineva.

Din pacate, pe unele retele nu se mai da semnal de "ocupat" (sau mesaj vocal), daca persoana apelata este angajata in alta convorbire.

| cfrtobias a răspuns:

Incearca sa gasesti " apel in asteptare " intri la apel si ai 3 puncte sus, dupa intri in setari, eu am servii suplimentare si dupa am "apel in asteptare", sau am afisare apel cand se utilizeaza aplicatii si am in pop-up, dar probabil trebuie debifat apel in asteptare

| cfrtobias a răspuns:

Daca ai telefon in mana, nu vad de ce te-ar deranja...