| CatalinaG a întrebat:

am blocat telefonul deaorece am pus de prea multe ori parola de deblocare. ma poate ajuta cineva sa il deblochez?

10 răspunsuri:
| ionut258 a răspuns:

Singura optiune e sa resetezi telefonul(vei pierde tot ce nu este pe card):
1.Stingi telefonul
2.Tii apasat butonul de power+volume up+home key pana se aprinde telefonul.
3.in meniul care va aparea navigezi cu tastele volume up, volume down si home key pentru a selecta optiounea dorita.
4.in acest meniu alegi optiunea wipe data/factory reset si telefonul va fi ca nou.
Sper ca m-amf acut inteles. Funda?

| DiDiKidd a răspuns (pentru ionut258):

Mersi m-ai ajutat enorm de mult

| ionut258 a răspuns (pentru DiDiKidd):

Nphappy ma bucur ca ai rezolvat problema.

| OnlyTheScript a răspuns (pentru ionut258):

Ajuta-ma si pe mine, te rog. mi s-a intamplat acelasi lucru, dar am telefon cu windows. un nuvifone

| ionut258 a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Nu stiu exact cum functioneaza windows phone, eu am avut doar android pana acum, dar am cautat telefonul tau pe internet si am gasit instructiiunile astea, e cam pe acelasi principiu ca la android, daca nu merge cauta pe internet si pe alte site-uri "garmin Asus nuvifone A50 hard reset"(vei pierde tot ce este in memoria telefonului)
Turn the power off. If your Garmin-Asus Garminfone is frozen, pull the battery out and reinsert it
Hold the Left D-pad button
Press and hold the Power button until the device turns on
Follow the on-screen instructions to restore the phone

| OnlyTheScript a răspuns (pentru ionut258):

Am gasit pentru telefonul meu, si imi zice la un momentdat sa apas pe butonul de pornire si pe volum pe "-" simplutan pana imi apare o pagina cu "warning" si imi spune "daca doriti sa resetati telefonul apasati pe SEND KEY, altfel, pagina se va inchide dupa 7 secunde". Unde e acel buton cu SEND KEY? cum s afac acolo? Nu inteleg...Te rog, ajuta-ma.

| ionut258 a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Nu stiu, am incercat sa caut un video dar nu am gasit. incearca-le pe toate, ce sa zicsad

| OnlyTheScript a răspuns (pentru ionut258):

E ok, i-am dat un hard reset si acum e ca nou. Multumesc oricum happy

| IBeliveICanFly3 a răspuns:

Prieteni mele i s-a intamplat acelasi lucru si trebuia sa il duca la reparat. Dr s-a uitat pin instructiunile telefonului si l-a reparat. Fa si tu la fel. Sigur scrie prin instructiuni cum sa il repari.