| Florinel_Anghel_1975 a întrebat:

Buna,am cumparat de la un prieten un Nokia c7, la el functioneaza pe cosmote(are cartela de 5 ani)si la mine nu functioneaza,am semnal tot,cand apelez semnalul scade aproape de tot si se inchide apelul, cand sunt apelat la fel se intampla.Am incercat cu o cartela de Vodafone si functioneaza, care ar fi problema? Eu am cartela 48 aceea cu bonus 1 euro.Va multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ai probleme la cartela ta. Daca spui ca a lui merge.Initial ma gandeam ca ti-a tras teapa cu telefonul.Incearca-ti cartela in alt telefon care functioneaza in toate retelele.Si vezi ce se intampla.

| alexs99 a răspuns:

Trebuie decodat telefonul pe Cosmote daca Vodafone merge, dar cel mai probabil problema e la cartela ta.

| valentingb a răspuns:

Daca merge cu orice cartela mai putin a ta, ai o problema cu cartela ta. Mergi ca Cosmote sa ti-o inlocuiasca. Nu uita sa salvezi toate datele de pe ea pe telefon mai intai.

| Florinel_Anghel_1975 explică:

Am uitat sa spun ca am incercat mai multe cartele si nu merge niciuna.O sa vad ce o sa fac, cred ca o sa-mi iau cartela vodafone.Va multumesc de raspuns oricum.

| Florinel_Anghel_1975 explică:

Si cartela mea merge in alt telefon.Telefonul nu este codat, e luat de la cosmote si nu a fost codat niciodata.