| anonim_4396 a întrebat:

am facut root unui Sony xperia m 4.3 cu bootloaderul blocat cu ajutorul aplicatiei towelroot, toate bune si frumoase, am vazut tutorial pe youtube pt full root, dupa ce i-am facut root, am instalat supersu, apoi busybox pro,am facut ce a trebuit sa fac, am instalat gl to sd si s-a resetat telefonul si nu mai pornea, scria Sony apoi xperia, acele valuri de lumina si o lua de la capat, am scos cardul si a pornit, am bagat cardul si iar s-a resetat, am sters tot, busybox, gltosd, towelroot, etc...am incercat sa bag alt card si iar se reseta mereu, daca este sa-i fac hard reset isi va reveni? Daca nu, cum repar telefonul? La faza asta am cam ramas fara garantie, stiu, ajutor! Funda mare!

1 răspuns:
| Shupy99 a răspuns:

Cred ca probabil ai sters softwarerul original in timp ce ai dat root.Mai incearca sa il pornesti eu am patit asa si am tot incercat si a pornit, daca nu cauta un rom care sa iti placa si instaleaza-l nu e greu! Sper ca ti-am fost de ajutor!