| Pop_Mădălin_1994 a întrebat:

Buna, am gasit un iphone, care are cod pin pe cartela, si nu reusesc sa intru in agenda telefonica sa sun la ceva numar sa recupereze telefonul. are cineva idee cum as putea sparge o parola la un iphine 6s daca nu ii stiu nici pinul la cartela, nici parola telefonului si nici id Apple. Multumesc

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca esti asa de sigur ca vrei sa il returnezi proprietarului il duci la poliție. Deși sunt sigur ca cel ce a pierdut telefonul a sunat la nr său.
Eu cred ca e un telefon furat.
Si are icloud, ceea ce ofera un mare avantaj celui ce "l-a pierdut". Il poate localiza chiar daca ii faci reset.

| Pop_Mădălin_1994 explică (pentru gelu1970):

Crede ce vrei, dar la politie nu este asa de sigur ca il recupereaza stai tu linistit, ca se stiu destule cazuri. Daca te uiti am specificat ca pe cartela este cod pin, asa ca. cum ai vrea tu sa sune proprietarul daca este blocata cartela pe pin? sa imi raspunzi te rog daca tot esti atat de sigur pe tine ca e furat.

| gelu1970 a răspuns (pentru Pop_Mădălin_1994):

Daca il ții tu ce se presupune că e?

| gelu1970 a răspuns:

Mergi la Apple daca poliția e asa de inutilă. Cei de la Apple cu imei si icloud știu a cui e telefonul.
Apple nu serviciu tehnic din sat.
Dacă esti asa de corect vezi ca sunt variante ca sa returnezi telefonul proprietarului