| sarahtattoo a întrebat:

am HTC desire a 1818 android 2.2 si nu stiu de ce nu imi mege camera. daca accesez camera mi se blocheaza telefonul si nu mai merge pana nu ii scot bateriasad imi puteti spune ce are si cam cat ar costa sa il fac? puppy dog eyes FUNDITA

2 răspunsuri:
| alecs245 a răspuns:

Salut Sarrah telefonul taua trebuie resoftat.Trebuie sa il duci la cineva care se ocupa cu telefoane in orasul tau si te costa in jur de 30 de lei.

| supermdmario a răspuns (pentru alecs245):

De ce nu incerci sa-l resetezi la setarile din fabrica si mai apoi, daca nu merge, sa-l duci la reparat.de obicei acest lucru se intampla din cauza memoriei ram disponibile. daca, spre exemplu ai prea multe aplicatii instalate si multe dintre ele sunt in start up sau ruleaza in backgroung atunci se intampla sa nu mai ai disponibila memorie ram pentru a porni camera.se stie ca, camera are nevioe de o cantitate elevata de rami, pentru a funciona.incearca eventual, sa dezinstalezi aplicatiile care nu le folosesti prea des.