| NH4OH a întrebat:

Am și eu o întrebare pentru voi care mă nelămurește de ceva timp. Am auzit că se poate debloca un iPhone iCloud. Nu știu dacă este adevărat pentru că unii neagă asta, dar aș vrea să fiu lămurită. Se poate debloca un iPhone iCloud? Dacă da, cam cât costă și unde ar trebui să fie dus? Să zicem. că îl cumpăr de pe OLX. Dau fundă. Fără amatori.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

A fost o perioada cand se putea.Acum nu se mai poate. Au modificat ceva cei de la Apple.

| greyhound a răspuns:

Acum un an sau doi am platit 150 de lei la un service pentru un 4s. Nu stiu daca acum se poate sau cat costa

| NH4OH explică (pentru greyhound):

Ok, mersi. O să mă interesez. Sper măcar să se mai poată debloca.

| mont a răspuns:

Nu se poate debloca iCloud si nici nu se va putea vreodata decat temporar cu vreun bug, cum a fost si in trecut. Insa odata cu primul update/restore de soft se blocheaza la loc. Si trebuie sa faci mai devreme sau mai tarziu asta, nu ai de ales.

| CostinCostin2016 a răspuns:

Detalii complete precum si un tutorial pas cu pas pentru eliminarea unui iPhone, iPad sau iPod din iCloud gasesti aici http://www.iphone365.ro/......-tutorial/