| RockOrNothin a întrebat:

Bună!
Am impresia că părinții mei, atunci când nu sunt atentă, îmi citesc mesajele sau verifică convorbirile. Eu înțeleg că vor să fie siguri că vorbesc sau îmi scriu cu cine trebuie,deși i-am asigurat că nu mă las prinsă ușor de toți proștii, dar totuși...Sau când ies cu prietenii, îmi iau telefonul sub pretextul că "se joacă puțin".
Aș vrea să știu dacă pe modelul meu de telefon se poate pune parolă pentru mesajele trimise/primite sau se pot șterge cele trimise/primite fără să stau să le iau la rând. Și cel mai important, CUM?
Modelul este Nokia 6303ci.
Mulțumesc frumos happy

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Am intelesa. Mici dicutii si barfeli. Nimic periculos. Dar, daca te-ar intreba esti ferm convinsa ca le-ai spune si "prostioarele"?
Nu cred. Ar fi o relatare filtrata de tine, o povestioara fara farmec. Plus, daca esti convinsa ca le citesc, nu crezi ca daca ceva din ce-au citit li s-ar fi parut deplasat, nu ti-ar fi spus?
I-a fi tu prima si incearca sa le povestesti cate ceva din acele discutii. Atrage-i intr-un dialog si o sa fie mai bine. Asa ai de castigat, altfel vei avea numai de pierdut happy

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

E ultimul lucru pe care nu ar trebui sa-l faci. Daca nu ai nimic de ascuns care e problema. Daca pui parola ai toate sansele sa devina si mai suspiciosi. Lasa-i in pace si amuzate.

| RockOrNothin explică (pentru horia2012):

Problema e ca prietenii/colegii imi scriu uneori prostioare... :\

| RockOrNothin explică (pentru RockOrNothin):

Sau de cine le place, sau cu cine s-au certat etc. Si eu le mai scriu d-astea si nu as avea probleme daca ar afla ai mei, dar nu as vrea sa-mi incalce intimitatea, mai bine ma intreaba direct straight face

| horia2012 a răspuns (pentru RockOrNothin):

Am intelesa. Mici dicutii si barfeli. Nimic periculos. Dar, daca te-ar intreba esti ferm convinsa ca le-ai spune si "prostioarele"?
Nu cred. Ar fi o relatare filtrata de tine, o povestioara fara farmec. Plus, daca esti convinsa ca le citesc, nu crezi ca daca ceva din ce-au citit li s-ar fi parut deplasat, nu ti-ar fi spus?
I-a fi tu prima si incearca sa le povestesti cate ceva din acele discutii. Atrage-i intr-un dialog si o sa fie mai bine. Asa ai de castigat, altfel vei avea numai de pierdut happy

| MykaElla1 a răspuns:

Poti pune pin sau ceva de genulwinking

| DşoaraRoşcată a răspuns:

Păi se poate bineîţeles. Şi eu pot spre exemplu să fac asta şi am făcut-o deja. Asta mai puţin contează. Dai la SETĂRI, după la SECURITATE, apoi arată (blocare telefon, blocare SIM, blocare cod PIN şi BLOCARE CONFIDENŢIALITATE(iar aici alegi tu la ce să blochezi. poze, mesaje, apeluri etc) şi bagi un cod în cifre. La mine aşa este. Poate la tine este foarte foarte puţin diferit dar sper că te-am ajutat. Fundiţă?