| Zaharia_Minah_Danut_1971 a întrebat:

am incercat sa pun firmware original pe o tableta allwiev city. Mentionez ca operatia asta am mai facut-o o data si a mers perfect cu firmware de city plus. Acum a mers pana la 75 la suta la boot.... Acum tableta se deschide dar nu mai apare nimic (ecran negru). Am repetat operartiunea si imi da aceeasi eroare la 75 la suta imi apare failed. Se mai poate face ceva?

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, asa se intampla la tabletele romanesti, cea mai proasta firma Allview city. Nu prea mai ai ce sa-i faci trebuie s-o duci la un service. Nu recomand nimic de la Allview city am avut si eu o tableta si cum am scapat-o putin de tot pe jos s-a spart touchscreen-ul si mergea si ingrozitor. Du-o la un service, imi pare rau pentru banii pe care i-ai dat pe acea tableta.

| Zaharia_Minah_Danut_1971 explică (pentru ItsMeUncleDolanOrDolanDuk):

Norocul meu ca fost câștigată la un concurs.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Incearca sa redownloadezi firmware-ul, poate in momentul cand l-ai descarcat nu s-a descarcat complet si din cauza asta iti da eroare la 75%

| RaduTN a răspuns:

Asta se întâmplă când îți bagi nasul în tabletă. Du-te cu ea la un service, asta e singura rezolvare.