| Gabrieluț a întrebat:

Buna,am inteles ca acest telefon: https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/samsung-galaxy-me ga

ar fi o exclusivitate a Vodafone, Cosmote si Orange neavandu-l la oferta in magazinele proprii.

As putea sa achizitionez telefonul de la Cosmote, ei facand un contract sau ceva cu Vodafone, de fapt care ar fi modalitatea de a-l cumpara printr-un abonament la Cosmote?

Nu vreau raspunsuri de genul: mergi la magazin si intreaba acolo

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Exclusivitate nu.
uite aici modelul
http://www.emag.ro/......D83RXBBBM/

poate e exclusiv varianta LTE(4G) dar ma indoiesc. maxim.

varianta LTE de la operatori e Samsung mega 6.3 I9200

varianta fara LTE de pe eMAG e I9205

eu zic totusi sa nu iei de la un operator decat abonamentul.telefonul o sa il platesti prin abonament de minim 2-3 ori valoarea lui asa ca mai bine fara.

cat despre cum se face un abonament nu inteleg ce e asa greu :)). pe bune.
iei buletinul cu tine si te duci. le zici alora vreau abonament, de care vrei, iti dau astia un numar, iti fac contract il semnezi si atat.

in functie de cand se face abonamentul, o sa platesti dinainte. gen daca faci abonament pe 15, platesti pentru toata luna, iar apoi se substrage din ultima luna stabilita in contract.

sincer raspunsul ti l-ai dat singura :)) la magazin.

nu inteleg de ce le e frica unor oameni sa ii intrebe pe aia de la magazine :)) la urma urmei pentru aia sunt platiti.

| Gabrieluț explică (pentru Danzell):

Am deja un abonament la cosmote si la prelungire doresc sa imi iau acel telefon, vreau sa stiu daca aceasta retea, cosmote, il poate aduce in oferta pentru mine, ei neavandu-l in niciun magazin din Romania acum

| Danzell a răspuns (pentru Gabrieluț):

E posibil sa il aibe la magazinele partenere. gen germanos.
la ei daca nu il au in portofoliu, slabe sanse. trebuie sa aiba un anumit prag de cerere ca sa il bage in oferta.