| PattyCer a întrebat:

Buna,am iPhone 3g si as vrea sa instalez o aplicatie, dar imi cere IOS 4.3 si din cate am auzit, la 3g ultimul este 4.2.1.
Va rog daca imi puteti spune ce trebuie sa fac sau daca IOS 4.3 ar merge la iPhone 3g si daca da, va rog si un site si ce ar trebui sa fac. big grin

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este update "oficial" la iOS 4.3 pentru acest model de telefon - http://www.gsmarena.com/apple_iphone_3g-2424.php

Acea aplicaţie NU este compatibilă, asta e, va trebui să te "lipseşti" de ea.

NU îţi recomand să "bagi" iOS 4.3 pe acest telefon deoarece este posibil să ai "surprize" neplăcute şi să se blocheze.

Toate cele bune.

| PattyCer explică (pentru bursuc001):

Multumesc,dar nu imi merg aplicatiile pe el imi cere IOS 4.3 ce fac?

| bursuc001 a răspuns (pentru PattyCer):

Explică-mi te rog ce aplicaţie nu-ţi merge.
Nu merge nici o aplicaţie?
Ce versiune de iTunes ai instalat pe Pc şi de unde ai descărcat-o?
Cum ai încercat să instalezi aplicaţia respectivă?

Tot alaltăieri mai era o utilizatoare care avea o problemă asemănătoare cu a ta - vezi întrebarea ei la linkul :
http://www.tpu.ro/......vostru-am/

Şi la aceasta i-am răspuns şi i-am dat mai multe detalii/idei despre ce şi cum să facă în această situaţie; te rog să vezi răspunsurile mele la acea întrebare ( vezi linkul de mai sus ), încearcă să faci ce i-am zis şi ei, apoi vezi dacă reuşeşti să "rezolvi" problema.

Dacă nu reuşeşti nici cu acele metode, atunci să revi cu un mesaj şi mai vedem ce se mai poate face.

Toate cele bune.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu incerca sa bagi versiuni pe care nu le suporta pentru ca poate sa se blocheze si chiar sa nu se deschida!