| Oana04 a întrebat:

Am iPhone 4, iar in unele camere din casa nu imi prinde Wi-Fi-ul doar foarte putin si câteodată nu merge, iar cand merg in camera unde e amplasat router-ul merge foarte bine. Ce pot sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| Rareș1234567 a răspuns:

Nu prea ai ce face decat sa iti cumperi un router cu jn camp de wi-fi mai mare sau sa muti routerul in mijlocul casei pentru a prinde din toate camerele macar o linie

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Nu ai ce sa faci, depinde cat de mare este şi distanta dintre aceea camera si router. Nici mie nu-mi prinde wi-fi in toata casa. Ca sa poti remedia cat de cat problema ar fi sa muti routerul in sufragerie, sau in camera din mijlocul casei, o sa prinzi in prima si ultima camera semnal mai mic, dar prinzi in macar in toata casa.

| ElectronicPieces a răspuns:

Este ceva perfect normal! Si eu am Huawei si de exemplu in restul casei imi prinde, dar la bucătărie nu! Contează si aparatul, intensitatea semnalului si etc!
Baftă

| ccaattaalliinn a răspuns:

Pai nu ai ce sa ii faci. Trebuie un router mai bun.