| Georgiana0505 a întrebat:

Am mare nevoie de un ajutor! Dau funda! Deci... Am un Samsung Galaxy S3 si mi s-a stricat. L-am dus la reparat, si omul ala mi-a zis ca trebuie sa ii faca ODIN pentru Samsung I9300 UPDATE. Habar n-am ce inseamna asta, pentru ca, sincer, niciodata nu m-a fascinat domeniul asta. Vreau doar sa stiu daca tot ce am in telefon se va sterge.happy Si inca o chestie : am niste date importante pe el ( screenshoot-uri ) si vreau sa stiu daca in cazul in care nu s-ar sterge tot din telefon, oamenii care repara telefoanele, de obicei se uita sa vada ce este in acel telefon, fie din curiozitate, fie sa stearga? Mentionez si ca omul acela imi cunoaste tatal. Nu va ganditi la nu stiu ce fel de poze.laughing) Sunt pur si simplu niste conversatii.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În primul rând, aici nu vorbim de un service calificat - ăia sigur NU folosesc ODIN.
Pe urmă, da - vei pierde tot ce ai în telefon. Evident, înainte de operație, e posibil ca persoana care îl manevrează să se uite după chestii interesante prin el, mai ales dacă nu e vorba despre un service oficial, unde mai au ăia (cel puțin teoretic) niște contracte de confidențialitate și alte chestii d-astea.

| Georgiana0505 explică (pentru mihai69):

A incercat sa ii faca Odin, sau ce puii mei facea acolo, dar la 13% se oprea. Nici macar nu se aprinde. Nu cred ca are cum sa il deschida decat daca sterge tot... ce zici?

| mihai69 a răspuns (pentru Georgiana0505):

Nu zic nimic, decât că nu aș da un telefon de firmă pe mâna oricui, ci l-aș duce la un service specializat și recunoscut de fabricant. Ăia au și sculele, și priceperea necesare unei reparații de calitate.