| Rylkas a întrebat:

Am neaparata nevoie de ajutor. Vreau sa-mi cumpar un telefon, cel mai probabil in rate pana in 1600 lei. Va rog frumos sa-mi spuneti, daca ati fi in locul meu ce ati alege? (eu pana acum m-a m gandit la un LG g4, iph 5 si s5)
Si inca ceva. Pe eMAG daca as cumpara spre exemplu un LG g4, pretul e 1.548, 98 Lei si rata lunara 101 lei pe luna timp de 24 de luni(total +2400 lei, cam 900 lei dobanda) daca as plati la inceput(ca un avans) 1000 de lei ar fi dobanda mai mica?

2 răspunsuri:
| Ionut2432 a răspuns:

Eu in locul tau asi lua un Samsung galacy S5 pentru ca ai mult mai multa performanta decat pe restul si plus de asta cu el iti poti monitoriza si sanatatea avand senzor de stres si de puls.
Si cred ca da, dobanda ar fi mai mica daca ai da un avans.
Dar decat sa dai 900 ron dobanda mai bine ai mai astepta putin sa strangi toti bani necesari si l-ai lua cu bani in mana asa economisesti dobanda si o poti folosi la alt ceva.

| Ady12345hdhdjdnd a răspuns:

Huawei p8
Samsung galaxy a5 2016
Lg Nexus 5x
Iphone 5s