| rc41 a întrebat:

am nevoie de ajutor. Mama mea si-a luat un Allview soul x2 iar Aplicatia Magazin Play nu merge, cand incearca sa instaleze o aplicatie ii afiseaza "Descarcare in asteptare" si nu se mai intampla nimic, nici sa actualizeze aplicatiile deja instalate in telefon nu o lasa. Am incercat sa ii sterg change-ul la aplicatie cum am gasit pe net si nu a mers, i-am dat resetare si a mers dar acum a revenit problema, va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci mergi in setarii,aplicatii,toate aplicatiile si cauta Magazin Google Play. Dezactiveaza apoi activeaza.

Apoi cauta Servicii Google Play. Dezinstalezi actualizari, dezactivezi, activezi. Atunci cand vrei sa te conectezi in magazin play, Youtube, gmail automat iti va cere sa reactualizezi Servicii Google Play pentru ca fara aceasta nu functioneaza nicio aplicatie de la Google. Actualizeaza din nou, apoi inchide si redeschide telefonul.

Si mie mi-a facut la fel pe un tel Samsung. Am urmat procedura de mai sus apoi a functionat.

| rc41 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma lasa sa il dezactivez pentru ca este administrator principal

| rc41 explică (pentru anonim_4396):

Am urmat pasii insa cel cu Google Service nu l-am facut dar acum merge si fara acest pas insa nu stiu daca o sa mearga total sau doar temporar cum s-a intamplat dupa resetare

8 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Pai dezinstaleaza actualizarile si dupa instalezi ultima versiune de pe net!

| Elena9328 a răspuns:

Dezinstalează de tot Magazin Play.Intră pe aptoide și descarcă-l de acolo. Va funcționa. Și orice aplicație pe care vrei să o instalezi, o poți instala tot de pe aptoide. Cauți pe net, aptoide, intri și descarci. E mult mai simplu și nu vei avea nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar metoda de descarcare/actualizare a aplicatiilor ai verificat? Daca aplicatia este setata sa descarce numai prin wifi, bineinteles ca nu iti functioneaza pentru ca telefonul asteapta aceasta retea. Mergi in setarile aplicatiei si verifica metoda de actualizare.

| rc41 explică (pentru anonim_4396):

Folosesc mereu wifi cand descarc ceva dar tot nu ma lasa si are memorie pentru ca de-abia l-a luat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa dezactivezi si metoda de administrare. Mergi in setari, securitate apoi administratori de dispozitiv. Debifeaza Manager de dispozitiv Android. Iti va cere sa confirmi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Referitor la Aptoide... Chiar nu recomand pentru ca este o aplicatia cam necunoscuta. Adevarat ca este o aplicatie gen Magazin Play, poti descarca, actualiza etc., dar sunt aplicatii care contin virusi. O spun din propria experienta. Bitdefender a gasit probleme si nu numai la o aplicatie din aptoide.