| Hangover a întrebat:

Am nevoie de niste ajutor. De curand am achizitionat un HTC desire x si nu am decat cuvinte de lauda! Este cel mai tare telefon pe care l-am avut vreodata (scuze, sunt foarte entuziasmata si acum laughing ) Insa as vrea sa il upgradez de la android v4.0 Ice Cream Sandwich la 4.1.1 Jelly Bean si nu stiu cum sa fac asta. Pot sa o fac de una singura sau trebuie sa ma duc la un service, poate reusesc eu. Si a doua intrebare este daca fac asta imi va lua din memoria RAM? Poate suna stupid dar chiar vreau sa stiu. sad Va multumesc mult! big grin

Răspuns Câştigător
| MihaiEdy1993 a răspuns:

Asigura-te ca bateria e la minim 90% si intra in setari. De acolo ai optiunea de update.

| Hangover explică (pentru MihaiEdy1993):

Iti multumesc asa de mult! Chiar nu mi-a trecut prin cap sa fac asta. :-s Dar o sa imi ia din memoria RAM?

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru Hangover):

Dupa update totul functioneaza normal. In timpul updteului nu poti face nimic pe telefon.

| Hangover explică (pentru MihaiEdy1993):

Okay, si...inca o intrebare laughing de ce bateria trebuie sa fie la minim 90% dureaza mult aceasta operatiune?

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru Hangover):

De obicei dureaza cam 20 pana la 30 de minute.

| Hangover explică (pentru MihaiEdy1993):

Iti multumesc mult pentru raspunsuri!

| MihaiEdy1993 a răspuns (pentru Hangover):

Cu placere. Cand mai ai nevoie de intrebari tehnice de telefoane, trimite-mi un email ca ma pricep si imi place. Email: eduardmihai. puiu@t-online.de Ti-as da si nr de tel dar nu vreau sa il postez aici.

9 răspunsuri:
| AlexeHellsing a răspuns:

Intra in setari de acolo ai optiunea de update.

| Hangover explică (pentru AlexeHellsing):

Dupa upgrade telefonul o sa functioneze mai bine? happy

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Hangover):

Da, o să funcționeze mult mai bine, îți garantez.